Brusnice s baktériami zatočia

Či už čerstvé, sušené alebo zavárané, dodajú nám veľa prospešných látok. Vyžadujú rýchle sušenie. Napomáhajú pri liečbe zápalov močových ciest. Ľudia, ktorí však majú problém s obličkovými kameňmi, by sa mali kompótom radšej vyhnúť.

Plazivý vždyzelený poloker dorastá do výšky 15 až 25 cm. Má červené, jedlé bobule trpkohorkastej chuti s priemerom 5 až 8 mm. Vyskytuje sa na svahoch kopcov, v ihličnatých lesoch, rašeliniskách, v miernom pásme severnej pologule.

Od júla do septembra zbierame plody, ktoré konzumujeme čerstvé, sušené, či v podobe marmelád. Najlepšie chutia zavárané. Práve tie sa nekazia, lebo obsahujú konzervujúcu látku kyselinu benzoovú. Po zbere ich musíme rýchlo vysušiť, pri pomalom sušení môže dôjsť k znehodnoteniu. Listy sa odtrhávajú jednotlivo a to od júna do augusta. Sušia sa v tieni na vzdušnom mieste, tak aby nezhnedli.

Brusnice obsahujú glykozidy, triesloviny, flavonoidy, organické kyseliny, cukor, vitamín C a fytoncídy. Tieto zložky pôsobia dezinfekčné a sťahujúco. Zrelé bobule obsahujú veľmi veľa vitamínu C, glykozid arbutín, cukor a organické kyseliny.

Zistilo sa, že ich účinné látky sa viažu na povrch baktérií a tým zabraňujú prichyteniu baktérií na steny močového mechúra. Pomáhajú teda pri liečbe zápalu močových, žlčníkových ciest a takisto reumatizmu. Účinné sú pri hnačke, pôsobia močopudne, usmrcujú mikroorganizmy. Využívajú sa aj ako podporná bylinka v čajových zmesiach pri cukrovke. Napomáhajú pri paradentóze, hypovitaminóze a pri regenerácii očného purpuru. Brusnice slúžia aj ako technická substancia na farbenie látok.

Upozornenie

Brusnicové kompóty obsahujú značné množstvá kyseliny šťaveľovej, preto by mali byť opatrní ľudia s obličkovými kameňmi. Zhruba 60% všetkých obličkových kameňov tvoria sedimenty šťaveľanu vápenatého.

Foto: diva.aktuality.sk
Zdroje: herbar.orgdrkresanek.skludoveliecitelstvo.skherbaria.info